Celostředisková výprava do Neznáma

15.4. - 17.4. 2016

Dne 15. – 17. dubna 2016 zorganizovali začínající vedoucí víkendovou výpravu pro všechny kuřimské skauty. V pátek se na nádraží sešlo téměř padesát dětí a mohlo se vyjet do neznáma. Ačkoliv jméno cílové destinace bylo mezi staršími dětmi rozšířené, ti menší se s chutí chytali každé nitky, aby předčasně odhalili, kde stráví následující dny.

Znojmo a jeho okolí se nám nejvíce odhalilo druhý den, při velkém šifrovacím výletě. Cesta podél Dyje děti unavila, ale hlavně pobavila. Celodenní stopování padoucha, který jim odcizil klíče od základny, je přivedlo až před kostel sv. Mikuláše, kde se zloduch v temných uličkách zjevil. Nechyběl ani „kulturní zážitek“ v podobě divadelních scének na terasách pod rotundou.

V neděli už nám zbývalo se pouze zdárně přepravit zpět do Kuřimi, v skautském duchu se rozloučit se všemi zúčastněnými a správně unavení jít domů dospat spánkový deficit.