Krajské kolo SZ 2019

31.5. - 1.6. 2019

V pátek 31.5. vyrazily 2 týmy z družiny Netopýrů a Kobylek na krajské kolo SZ 2019, kam postoupili ze základního kola. Cestu jsme si všichni užili, protože jsme měli objednanou pojízdnou saunu s pořadovým číslem 702, která nás dopravila do naší cílové destinace - do Kovalovic u Pozořic.

Obě družiny soutěžily v dívčí kategorii, kde bylo celkově 19 nejlepších týmů z Jihomoravského kraje. Struktura závodu byla podobná jako na základním kole - byl zde modul přežití (stavba stanu, nákup a vaření jídla), modul před závodem (zde měly týmy na papír formátu A3 odprezentovat svoji družinku s požadovanými informacemi) a samozřejmě modul závod.

Modul závod se tentokrát skládal z 10 stanovišť, mezi které patřili např.: krizové situace, příroda, plánování výpravy, ekologie a třídění odpadu, předávání informací, logické myšlení, fyzická zdatnost a odhady. Naše týmy opět v modulu závod ukázaly, že i když se řadily k mladším účastníkům krajského kola, tak zde rozhodně měly, co ukázat. Na čtyřech stanovištích získaly plný počet bodů a k tomu na stanovišti fyzické zdatnosti vytvořili časový rekord závodu - stanoviště zvládli cca za 2,5 minuty z koncipovaných 10 minut na toto stanoviště. Ovšem ani takovéto výkony nestačily na postup do celostátního kola SZ. Závod byl opravdu vyrovnaný, což dokazuje i celkové bodové hodnocení. Naše týmy se umístily na 5. (Kobylky) a 7. (Netopýři) místě. Nutno ale podotknout, že tým Kobylek (5. místo) dělilo od 2. místa pouhých 6 bodů, což je opravdu velice málo! Nicméně svůj cíl jsme splinili - obě družiny vrátily “porážku” družině Bakterií ze základního kola, které se v základním kole umístily na 1. místě. Pořadatelům bych pouze vytknul to, že dětem nedávali žádnou zpětnou vazbu - tzn. nevěděly kolik bodů dostaly za každý modul, a ani nevěděly, co se jim v modulech přežití a před závodem nepovedlo.

Závěrem bych chtěl poděkovat družince Netopýrů a Kobylek za velice vzornou reprezentaci střediska na krajském kole SZ 2019, kde ukázali, že konkurence starších skautů a skautek pro ně není žádný problém :)

Celkově jsme si víkend velice užili, v Kovalovicích se nám líbilo, využili jsme zde možnost koupání v bazénu a zároveň naše družinka navázala nové přátelství se střediskem z Boskovic, které tímto pozdravujeme.

Radar