Okresní kolo Svojsíkova závodu

13.5. 2017

V sobotu 13.5. se 5 družin z Kuřimi zúčastnilo Svojsíkova závodu v Újezdu u Brna. Po příjezdu proběhla tradiční registrace družin a rozdělení vedoucích ke stanovištím. Část kuřimských vedoucích se přihlásila na stanoviště rozdělávání ohně, zbytek Kuřimáků na stanoviště šikovnost (přišívání korálků, vystřihování z papíru apod.). Asi ve čtyři hodiny, kdy už všechna naše družsta proběhla celou trasu závodu, jsme se sešli v místě startu. Nelenili jsme a hned jsme trénovali na blížící se FOTU (fotbalový turnaj). Z hřiště většinu skautů odehnala rychle přišlá bouře, ovšem někteří (převážně kuřimští) přijali déšť s radostí jako možnost koupáníJ

Mimo výše zmíněna stanoviště byly v závodu ještě Byrokracie, Odhady (vzdáleností, hmotností, objemů, počtů), Zdravověda, Překážková dráha s vajíčkem, Kvíz skautských znalostí a Kimovka. Další hodnocenou částí byl modul Před závodem, kdy každá družina přivezla plakát, který ji měl představit. Poslední částí mimo hodnocení závodu byl modul Zpětná vazba. Právě v tomto modulu jsme se dočkali velkého ocenění, v chlapecké kategorii byla družina Medvědů vyhodnocena jako nejlépe fungující (a to se hodnotilo chování, vzájemná spolupráce a schopnost rádce vést svoji družinu). Po tomto vyhlášení nastal čas na výsledky závodu. V chlapecké kategorii jsme měli pouze jednu družinu - Medvědů. Tato družina byla dle počtu bodů nejlepší ze všech kuřimských a ve své kategorii obsadili pěkné druhé místo z 11 týmů, čímž postoupila do krajského kola závodu. V dívčí kategorii bylo rovněž 11 týmů a my jsme měli hned 4 zástupce. Na 9. místě se umístili Netopýři, kteří nabrali zkušenosti do dalších Svojsíkáčů. Na 6. místě byla družina Delfínů. Velkou smůlu pak měla družina Háďat, kteří skončili čtvrtí. Dle přihlášených družin by toto místo bylo postupové, stačilo 12 družin. Bohužel tři dívčí družiny se nedostavili, a tak Háďata těsně nepostupují. Družina Ježků obsadila 2. místo a tedy společně s Medvědy postupuje do krajského kola.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!