Okresní kolo Svojsíkova závodu 2019

12.4. - 13.4. 2019

V pátek jsme vyrazili na základní kolo SZ 2019 do Hustopeč u Brna s jasným cílem - postoupit. V závodu jsme měli hned 3 týmy. Z družiny Kobylek a Netopýrů 2 týmy po 7 členech a oba soutěžily v dívčí kategorii, ve které bylo cca 19 týmů. V dívčí kategorii byla postupová první 4 místa. Závod si jely vyzkoušet i mladší děti z Želviček a Medúzek, aby nasbíraly cenné zkušenosti do dalších závodů.

Ihned po příjezdu začal modul závodu s názvem „přežití“, který se skládal z věcí jako: stavba stanu; vaření jídla na vařiči, které si musela družina sama vymyslet a nakoupit na něj a splnit i zadané ekonomické požadavky; “chytře” sbalit batoh apod. Po modulu přežití následoval večerní nástup a úvod do sobotní části závodu. Zde si účastníci vybrali svá stanoviště, na kterém budou začínat. Stanovišť bylo celkem 7 a byla zaměřená např. na zdravovědu, fyzickou zdatnost, přírodu či šifry.

Další den tedy družiny vyrazily na trať, na jejíž zdolání měli 7 hodin. Po návratu ze závodu do tábora zde byla připravena teplá večeře - kuře na paprice, kterou všichni účastníci po náročném dni ocenili. Po večeři měly družiny osobní volno až do vyhlášení výsledků. V této době se v jednom z našich týmů začaly objevovat názory, že nemají na postup dostatek bodů, kvůli jednomu nevydařenému stanovišti, takže atmosféra začala být velice napjatá a týmy začínaly být nervózní. Vyhlášení výsledků se ještě oddálilo, kvůli technickým komplikacím. Kolem půl šesté večer byl konečně svolán nástup. Bylo zde cítit velké napětí, protože závod byl opravdu vyrovnaný.

Nakonec vše dopadlo nejlépe, jak jenom mohlo – 2 týmy našich svěřenců postoupily (2. a 4. místo) do krajského kola SZ 2019, které se bude konat 31.5. - 1.6. v Kovalovicích u Pozořic.

Na místě jsme ještě přespali ze soboty na neděli a užili si tak velice úspěšný víkend :)

Fotogalerie