Percy Jackson - Tábor II.turnus 2019

13.7. - 27.7. 2019

V sobotu 13.7.2019 jsme se opět sešli s družinou Netopýrů, Kobylek, Háďat a Delfínů, abychom společně zamířili směr Horní Cerekev, u které jsme měli strávit následujících 14 dní na táboře. Cesta byla poměrně poklidná, ale jakmile jsme vystoupili, tak na nás na nádraží čekala ta největší příšera (Buchťa), jakou jsme kdy viděli. Nepochopitelně zaútočila na naše kamarády Percyho (Ďas) a Grovera (Bimbo), o kterém jsme během útoku zjistili, že je na půl kozel. Příšeře se nakonec podařilo z části uniknout, ale nikdo nemohl uvěřit Groverovým kopytům a rohům. Ten však po několika otázkách všem vysvětlil, že celou dobu chrání Percyho a i všechny ostatní, protože jsou polobohové (mají jednoho rodiče Boha a druhého smrtelníka). Tak se děti po letech konečně dozvěděly, jak přišly na svět, a proč mají občas pocit, že mají nadpřirozenou sílu. Poté, co se již blížily k táboru polobohů, je opět začala dohánět příšera. Tábor byl však naštěstí bráněn mechanismy z vyšších sfér, a děti Bohů i smrtelníků tak stihly projít bariérou, která příšeře znemožnila přístup do tábora.

Zde už je přivítal nejvyšší šéf celého tábora Cheirón (Palacina) a jeho zadek (Radar/Aziz), který polobohům ukázal, jak tábor funguje. Dále se také dozví, kdo je jejich božským rodičem. Nakonec zde máme dcery a syny Athény, Afrodity (ta byla nejlepší), Árése, Démétér a Apollóna. V následujících dnech jsou polobohové trénováni, aby byli připraveni k případnému boji s Titány, kteří jsou opravdu nemilosrdní.

Následně se navíc zjistí, že nejvyššímu Diovi se ztratil blesk, který sloužil jako jeho největší zbraň. Obviněni jsou právě naši polobohové, a tak musí Diovi dokázat, že to oni nebyli. Rozhodnou se tudíž blesk hledat. Zároveň přestává fungovat ochranná bariéra tábora a příšery v čele s Titány a Kronem (vládce Titánů) mají tak lehký přístup do tábora. Aby toho nebylo málo, tak z naší půvabné a kamarádské Luky (Lvíče), která je také polobůh, se vyklube pěkná mrcha, která se přidala na stranu Titánů. Naši polobohové však byli dostatečně bystří a šikovní, a dokázali ztracený blesk najít a v závěrečné bitvě porazit Titány a svrhnout Krona.

Během naší honičky za Diovým bleskem jsme měli i čas na odpočinek a jiné aktivity. Sehráli jsme několik fotbalů, přečetli si spoustu příběhů v rámci slibového programu, naučili se oficiální melodii junácké hymny, ukázali si, jak a kde používat vibrato u večerky, udělali několik ohňů s hraním na kytary (jeden z nich byl oheň slibový a mezi námi je nyní 5 nových skautů) a nakonec už nám zbývalo pouze zbourat tábor. Počasí nebylo na bouračku zrovna nejpříznivější, ale nakonec i poslední hangár padl, a na táboře už zbyla pouze zaskládaná kuchyňská konstrukce.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům tábora u Volavčího rybníka 2019 a především Radarovi, Špuntovi, Poky, Ďasovi, Zuzce, Vrčce, Buchti, Šárce, Satovi, Máslovi, Fíbí, Danovi, Bimbovi, Martinovi a Lvíčeti, kteří tvořili přípravný tým, který celý tábor zorganizoval.

Těším se na další rok!

Italský Hřebec