Podzimní výprava 4. oddílu

4.11. - 6.11. 2016

V prvním listopadovém víkendu se uskutečnila výprava družinky Netopýrů do Blanska.
Sraz byl tradičně na vlakovém nádraží v Kuřimi, odkud jsme jeli autobusem přímo do Blanska. Po příjezdu nám byla předána klubovna místních skautů a poté jsme si stihli zahrát pár her a zazpívat u kytary. Pak jsme jen ulehli do svých spacáků a připravili se na další den. V sobotu nás již tradičně čekal výlet. Cílem naší cesty byla rozhledna Podvrší, která se nachází nedaleko za vesnicí Obůrka. Bohužel jsme zjistili, že rozhledna je otevřena pouze do konce října, takže jsme si museli vystačit s ohništěm pod rozhlednou a místní krajinou, na kterou jsme neměli takový rozhled jako z rozhledny.  Ale to nám nevadilo, protože celý den bylo pěkné počasí. Poté jsme se vrátili zpět na klubovnu. Po návratu, než se připravila večeře, jsme s dětmi diskutovali na různá témata ke skautskému slibu. Na večeři jsme měli mexickou směs s rýží, která všem chutnala. Pak jsme si zahráli pár her a šli spát.  V neděli jsme měli na programu pouze cestu zpět do Kuřimi.
Myslím si, že se výprava podařila, dětem se líbila a všichni jsme si ji užili. Chtěl bych poděkovat všem vedoucím, kteří se zúčastnili výpravy a zajistili její hladký průběh.
Za Netopýry, Radar