Přespání Vyder a Vydrýsků

9.4. 2016

O víkendu 9. - 10. dubna se děti z družinky Vyder a Vydrýsků, jedni z nejmladších kuřimských skautů, účastnili přespání na skautské klubovně. V sobotu ráno se rozloučili s rodiči, připravení na další program, který už budou muset zvládnout sami. Naučili se vázat uzly, luštit šifry, ošetřit zranění, ale i takové základní dovednosti, jako rozdělat konzervu. I přes nepřízeň počasí se nám podařilo hrát nějaké hry venku, ale většina jich probíhala uvnitř v klubovně, to nás ale nijak neomezovalo, jen jsme dokázali, že pořádnou bojovku jde hrát i v jediné místnosti.
 K večeři si každý opekl špekáček na ohni, který se nám v přestávce mezi deštěm podařilo zapálit. Po večeři se odvážní skauti vydali na stezku odvahy, vedeni pouze světly svíček. Všichni překonali svůj strach a prošli celou stezkou, odměnou jim byl nádherný výhled na noční Kuřim. Po večerní procházce byl už nejvyšší čas jít spát, a tak si všichni lehli do spacáků a brzy usnuli.
V neděli si Vydrýsci zopakovali některé věci z předchozího dne a zahráli si několik her. Dřív, než se kdokoliv nadál, byl čas začít poklízet klubovnu.
Celý víkend utekl neskutečně rychle a děti to zvládly bravurně. Tak jen doufám, že si to užili stejně, jako my vedoucí, protože my jsme z nich byli nadšení a rádi bychom si to brzy zopakovali.