Škola čar a kouzel v Bradavicích, I.turnus tábora

1.7. - 15.7. 2017

Týden před začátkem kouzelnického školního roku (1.7.) došel vyvoleným dětem dopis, že se ve Škole čar a kouzel v Bradavicích počítá se studijním místem právě pro ně, a tudíž se mají oprostit od mudlovského světa. Všichni jsme tak učinili v sobotu ráno, kdy jsme se z nástupiště 93/4 vydali bradavickým expresem s novými studenty do kouzelnické školy. Z hlediska učitelského sboru byla cesta pohodová a na prvňácích bylo vidět, že jsou plni očekávání. Celou cestu zkoušeli ledajaká kouzla, avšak nikdy neskončila úspěchem.

Po příjezdu byli noví studenti rozřazeni Moudrým kloboukem do pěti kolejí, kterými byla žlutá, zelená (se svým oblíbeným kolejním učitelem Severusem Snapem), červená, fialová a modrá. Každý se snažil reprezentovat svoji kolej, jak jen to šlo, ať už se jednalo o hry, turnaje, pracovní činnosti či chování. Největší problém nastal, když Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, se vrátil. Všichni se báli, že se chopí moci a nakonec zničí Bradavice a všechny, kteří v sobě mají jen kapku mudlovské krve. Studenti se však velmi snažili, a tak po úspěšném boji se jim podařilo zničit všechny viteály Pána Zla, získat několik relikvií a mezitím pro zlepšení pochmurné atmosféry, kterou svými špatnými zprávami přinášel Denní Věštec, si zahráli i famfrpál.

Po celou dobu to vypadalo, že Školní pohár si s přehledem pohlídá žlutá kolej, jenže nedokázala odolat v klíčových chvílích tlaku červené koleje, a ta tak mohla slavit svůj triumf v letošním školním roce. Nakonec se dostalo i na školní sbor, který sice nepřežil kvůli několika útokům Pána Zla a Smrtijedů v plném počtu, ale na konci se dočkal obrovského potlesku. V ostatních školách určitě jen tak nevidíte, že by studenti tleskali učitelům za jejich odvedenou práci.

Všichni si Bradavice nesmírně užili a možná, že ne naposledy.

 

 

Fotogalerie