Tábor 2015 - 1. turnus

4.7. - 18.7. 2015

V sobotu 4. července 2015 se na naše již tradiční tábořiště u „Volavčího rybníka“ vydali především naši nejmenší benjamínci a mladší část světlušek
a vlčat – tedy děti z družin Netopýrů, Kobylek, Želviček, Medúzek, Vyder
a Vydrýsků.

Celý tábor se tentokráte nesl v duchu cestování. Celotáborová hra zavedla děti nejdříve do Londýna koncem devatenáctého století, odkud potom společně s Willym Fogem a jeho přáteli podnikly dobrodružnou cestu kolem světa za 80 dní.

V duchu lidového rčení „bez práce nejsou koláče“ museli všichni účastníci po ranní rozcvičce, hygieně a snídani chvilku pracovat, a tak se i ti nejmladší naučili řezat či sekat dříví, pomáhat v kuchyni, škrábat brambory a spoustu dalších, pro život bezpochyby potřebných, dovedností. Odpolední program se pak zaměřoval na hraní her do „celotáborovky“, koupání v rybníce a podobné zábavy.

Věřte nebo ne, Willy Fog a jeho parta nakonec stihli opravdu objet celou zeměkouli. Stejně tak my jsme stihli dohrát všechny etapy naší celotáborové hry, čímž jsme si zajistili hodnotné ceny, které se rozdávali u závěrečného slavnostního ohně. Společně jsme si potom popřáli, abychom se u „Volavčího rybníka“ sešli minimálně ve stejném počtu i napřesrok.