Tábor 2015 - 2. turnus

18.7. - 1.8. 2015

Druhý turnus letního tábora byl letos tím nejstarším. Zúčastnilo se ho celkem 29 dětí z družinek Medvědů a Ježků, Delfínů a z teď již bývalých družin Ještěrek a Orlů a Sov. Starší věk dětí, který se pohyboval mezi 12 a 16 roky kompenzoval mladý, ale zkušený kolektiv vedoucích, v kterém nebyl nikdo starší pětadvaceti let.

Tématem celotáborové hry letos byla Zeměplocha od Terryho Pratchetta, především pak zkažené město Ankh-Morpork, kde jsme se postupně setkali se všemi důležitými postavami tohoto světa, vyhnout se přitom Smrťovi bylo téměř nemožné.

Velmi známé a u nás každý rok používané: „Nejdřív práce, potom zábava“, letos k zábavě sklouzávalo poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že většina i dětského osazenstva k počítání svých účastí na našem táboře už potřebuje obě ruce, nebylo pro nás větším problémem udržovat chod tábora, svépomocí nashromáždit a připravit dostatek dřeva i pro další turnus a každý den v polní kuchyni s dětmi připravovat pokrmy pro celý tábor.

Děti si tak během tábora zvládli při hrách i mimo ně prožít široké hustě zalesněné krásné okolí tábora, využít místního rybníka, užít si velké slavnostní ohně i menší táboráky s kytarami, přežít dvoudenní výsadek a zažít sposutu dalších zážitků, které se pro ně vedoucí, ve velmi nabitém programu se spoustou kostýmů a scének, snažili připravit.

V přírodě se naučit přežít, spoustu toho zažít a všechno si užít, to zkrátka musíš prožít.

Fotogalerie