Tábor 2015 - 3. turnus

1.8. - 15.8. 2015

Třetí turnus tábora 2015 měl oddíl Háďat jen a jen pro sebe. Tábor je završením našich celoročních aktivit a nabízí skvělou příležitost, jak si v praxi vyzkoušet činnosti, ke kterým se jinak moc nedostaneme. Mezi ně patří například řezání a sekání dřeva, rozdělávání ohně, výroba táborových staveb, orientace v přírodě, zdravověda nebo uzly. Také jsme se podrobněji věnovali skautskému zákonu, slibu a hodnotám skautingu, jelikož někteří z našich řad letos skládali skautský slib.

Tématem celotáborové hry byl britský sci-fi seriál Doctor Who, který se točí okolo šílených dobrodružství mimozemského cestovatele časem, Doktora. Tato celotáborovka měla obrovský úspěch, jelikož se mezi dětmi i vedoucími nachází celá řada fanoušků. Vedoucí se jak s kostýmy, tak s přípravou her opravdu činili, takže jsme si užili dva týdny dobrodružství. Porazili jsme Daleky, Kyberlidi, Vashtu Neradu a spoustu dalších oblud. Na druhou stranu jsme se setkali s některými historickými osobnostmi, například s Vincentem van Goghem.