Tábor 2016 - 1. turnus

2.7. - 16.7. 2016

První sobotu v červenci se nejmenší kuřimští skauti a skautky vydali na čtrnáctidenní tábor. Čekaly je dva týdny pod stanem za jakéhokoliv počasí a poznávání divoké přírody v okolí Těšenova. Přestože tu byly mnohé děti poprvé, pustily se do objevování táborového života s chutí. Nikoho sice netěšilo, že se musí umývat po jídle nádobí, o to větší byl ze začátku zájem o řezání dřeva pilou, kterou mnozí z nich drželi poprvé v životě v ruce.
Po povinnostech, které udržovaly plynulý chod tábora, přišel čas i na hry. Všechny měly společné téma, kterým žili všichni obyvatelé našeho malého stanového městečka. Začínalo pozvolně, užíváním dovolené, koupáním nebo opalováním. Vše se změnilo, když kopec nad táborem osvětlil výbuch. V následujících dnech děti řešily, co se vlastně děje. Objevily nebezpečnou nemoc, která se rozšířila po okolí. Naštěstí chemici ve spolupráci s lékaři byli schopni ze získaných surovin v improvizovaných laboratořích vyvinout lék a jeho podáním zachránit celé osazenstvo tábora. A tak celotáborová hra s názvem „Epidemie“ skončila pro všechny zúčastněné dobře.
Konec tábora byl uplakaný. Děti čtrnáct dní bez rodičů zvládly vcelku dobře, pouze počasí se pokazilo. Ale déšť nám pár posledních dní nezkazil a závěrečný oheň si všichni užili.