Tábor 2016 - 2. turnus

16.7. - 30.7. 2016

II. turnus skautského tábora u Volavčího rybníka byl určen pro družinky Medvědů a Ježků, Delfínů a Háďat. Tématem celotáborové hry byla válka v Koreji a děti se rychle přenesly do situace, kdy se staly členy speciálních jednotek Charlieho Palačinky, hrdiny, který se snaží válku zastavit a nastolit mír. Jejich hlavním úkolem, kromě ukončení války, byla záchrana bezbranných civilistů a jednání se všemi zúčastněnými stranami. Přes veškerou snahu Charlieho i jeho jednotek válka stále pokračovala, a tak se začali zapojovat i do vojenských operací.
Všichni si užili spoustu zábavy při hrách i v osobním volnu. Nebyla nouze o bojovky, tradiční osvědčené hry i nové pro většinu neznámé, ale stejně úžasně provedené hry. Místo si našla i hra noční či dvoudenní v okolí tábora. Nechyběla ani spousta přepadů. Obrovským zážitkem jak pro děti, tak pro vedoucí byl přílet vrtulníku a jeho přistání hned vedle tábora. Všichni si ho mohli zblízka prohlédnout, ptát se na vše, co měli na mysli, a sednout si dovnitř. Marťan nakonec mohl vrtulníkem i letět a vyfotit několik leteckých snímků tábora. Počasí nám bylo více méně příznivě nakloněno, až na jednu větší bouřku, která vyvolala nečekaný rozruch uprostřed noci a vyzkoušela kvalitu stanů i hangárů. Tábor všichni přečkali ve zdraví, bez nějakých větších zranění, i když fotbalové utkání některé pěkně pošramotilo. Hráči bojovali s nasazením života a zdraví a v Těšenovském poháru ve fotbale obsadili krásné 4. místo. Svou roli v tom jistě sehrálo i publikum a jeho bouřlivé povzbuzování.
Po úžasných 14 dnech slunce, zábavy, her a borůvek, však přišel konec a nastal čas vrátit se zpátky do reálného světa. Stany se zbořily, okolí se uklidilo a hrála se poslední hra. Večer byl oheň, u kterého se vyhodnotily výsledky všech her a rozdaly se odměny a diplomy. Jak jsme všichni stáli kolem ohně, snažili jsme si to všechno ještě co nejvíc užít, zapamatovat si plameny závěrečného ohně, hvězdy na jasné obloze, vůně a zvuky lesa a všechny pocity, které tábor provázejí, protože to bude trvat rok, než se zase vrátíme na tohle nádherné místo a budeme to moci zase zažít.
Chtěla bych poděkovat všem vedoucím II. turnusu a taky dětem že se ve hrách snažili a bojovali až do konce. Zvláštní poděkování patří určitě Petimu za to, jak skvěle vedl tábor, Šárce a Buchtičce za to, že nám skvěle vařili a Kejblovi s Khajčou za chystání her. Největší díky bezpochyby patří Floriánovým ze mlýna, bez kterých by tábor snad ani nebyl.