Tábor I. turnus

30.6. - 14.7. 2018

Od soboty 30.6. až do 14.7.2018 se uskutečnil 1. turnus Tábora U Volavčího rybníka.

Letošní celotáborová hra byla zasazena do období dobytí vrcholu nejvyšší hory světa Mt. Everest. Děti si sbalily lezeckou výstroj, nasadily kulichy a byly připraveny na všechny překážky, co jim cesta přivede. Nejdříve však musely všechny projít náročným výcvikem a naučit se nutné spolupráci v týmech. Na vrchol hory se vydalo hned 5 skupin cestovatelů z různých zemí – Německo, Anglie, Francie, Rusko a Gabon, který reprezentovali vedoucí. Hned za úpatím hory přišla lavina a několik „horolezců“ bylo nutno zachránit a ošetřit. Tady jsme do táborového programu přidali výuku první pomoci. Dobrodružství dětí pokračovalo - překonaly ledovcové propasti, bojovaly proti Yettimu a mezitím se naučily spoustu nových věcí a skautských dovedností. Hlavně ale utužily svoje přátelství a společně nakonec vystoupily až na samotný vrchol!

Několik z dětí se díky slibovému programu, který se prolínal táborem, připravilo ke splnění slibu a rozšířily tak řady našich vlčat a světlušek.

Doufáme, že si všichni účastníci tábor užili a těšíme se zase za rok!