Tábor II. turnus

14.7. - 28.7. 2018

V sobotu 14.7.2018 jsme vyrazili na náš již dlouho očekávaný tábor. Konečně jsme se všichni po roce opět dočkali a mohli jsme zakončit další skautský rok. Tábora se účastnilo 45 dětí a 16 vedoucích a všichni v sobotu ráno vyrazili směr Horní Cerekev.
Při cestě z Cerekve do tábora nám trochu zapršelo a bohužel jsme opět neminuli výluku, kvůli které jsme jeli autobusem, ale všechno jsme zvládli. Konečně jsme dorazili na tábořiště a mohli si vybalit všechny věci, a dokonce jsme i stihli zahrát jednu hru, ve které bylo rozdělení do skupin náhodné. Většina si myslela, že už tyto skupinky zůstanou po celou dobu CTH (celotáborová hra), ale nikdo netušil, že opravdová „celotáborovka“ začne až noční hrou. Zatímco děti hrály noční hru, tak vedoucí vyzdobili tábor různými kulisami. Jakmile se děti vrátily ze hry, tak zjistily, že celotáborová hra bude mít název „1984“. Jen pár výjimek toto velkolepé dílo od George Orwella znalo, ale hned druhý den straníci (vedoucí) zasypali svoje soudruhy dělníky (děti) hesly jako „Válka je mír.“, „Svoboda je otroctví.“, „Nevědomost je síla.“, „Ať žije Velký Bratr.“ Všichni tedy už druhý den uctívali Velkého Bratra jako Boha. Všude samozřejmě viseli kamery, přes které Velký Bratr shlížel ke svým poddaným, což bylo jen pro dobro proletariátu.

Během následujících dní se „pracovalo“ 18 hodin denně. Kdo chtěl, mohl pracovat i 20 hodin, za což si naši dělníci vysloužili u vnitřní strany složenou ze soudruhů vedoucích i pár pochval. Jinak se hráli především hry, které měli za cíl začlenit všechny dělníky do strany, uctívat Velkého Bratra, prosazovat válku proti Oceánii či Eastasii a manipulovat s informacemi, které šly mezi proletariát.

Najednou se však objevil Winston (Ďas) s Julií (Zuzka) a ti přišli s revoluční myšlenkou odboje. Někteří dělníci se jí chytli, avšak strana věděla, kdo páchá ideozločin, a tak si tyto jedince pozvala k výslechu, kde na ně čekala spousta chuťovek. Postupem času však odbojáři nabývali na síle a přetahovali k sobě čím dál tím víc dělníků. V pátek dne 27.7. padl Velký Bratr (Petí) a s ním i celá strana. Odbojáři zvítězili a sektor Těšenov se stal konečně demokratickým a svobodným.

Mimo hry jsme stihli i slibový oheň, u kterého letos slibovalo na skauta/skautku 14 čekatelů, kteří prošli na táboře slibovým programem, pokřtili jsme pár jedinců, kteří už se mohou pyšnit novou přezdívku, zahráli jsme na kytary, zazpívali, volali hasiče, aby uhasili požár, jehož příčina je doposud neznámá, a samozřejmě nesmím zapomenout na dvoudenní výsadek, ze kterého se dokonce vrátilo víc členů, než se čekalo. Jedné skupinky se totiž chytla malá fenka a došla s nimi až do tábora, avšak hned po příchodu byla odvezena zpět majitelce, takže jsme si ji v táboře moc neužili.

Před děkovačkou bych chtěl pogratulovat Kolíčkovi, Evce, Azizovi, Klíštěti a Houbě, kteří úspěšně splnili 3 orlí pera, a mohli tak zapalovat slibový a závěrečný oheň.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům tábora, kteří pomohli udělat tábor takovým, jaký byl a speciální dík patří Buchtičce, Šárce, Poky, Petímu, Vrčce, Zuzce, Ďasovi, FíBí, Radarovi, Bimbovi, Martinovi, Špuntovi, Danovi, Satovi a Pařmenovi, kteří tábor připravili i zrealizovali. Myslím, že tábor si všichni užili podle svého, a doufám, že se zase za rok sejdem v takovém počtu.

Patrik (Palačinka)