Vánoční přespání Kobylek a Netopýrů

22.12. - 23.12. 2019

Jako každý rok se družinka Netopýrů a Kobylek sešla na klubovně, aby všichni společně oslavili Vánoce a ukončili rok 2019. Na přespání jsme dorazili v hojném počtu, přišli téměř všichni vedoucí a některé děti měly možnost je poprvé vidět. Špunt pro nás připravil zajímavé hry, ale pár z nich bylo nad naše chápání.

Poté byl čas na večeři a pomalu se přešlo na odpočinkovější program – potisk družinkových triček. Ti, kteří si tričko donesli, si mohli natisknout bílého netopýra na záda a svoje jméno zepředu. Pro většinu z nás to byla nová zkušenost, ale všichni v ní obstáli na výbornou.

Po tvůrčí části přespání začala naše nejoblíbenější část – rozbalování dárečků. Všichni byli z dárků dojatí a pak nastal poslední plánovaný program večera. Kačka, která plní odborku "Muzikanta" nám připravila kreativní formou muzikantské „Bingo!“, a tak jsme si všichni oprášili vědomosti z hudební oblasti.

V pozdějších večerních hodinách se unavení účastníci odebrali ke spánku, a ti čilejší se pustili do deskových her. Ďas se Zuzkou a Ríšou vyhráli na plné čáře nad ostatními hráči ve Scrabblu, a potom už nás vedoucí zahnali spát, abychom se ráno byli schopní probudit. Všichni tedy zalezli do spacáků a ti, co se jim nedařilo usnout, si zahráli ještě velkou partii Macháčka.

Pondělní ráno jsme se nasnídali a uklidili celou klubovnu. Po rozloučení se všemi účastníky, byl čas vydat se domů péct cukroví a užít si prázdniny.

Závěrem bych chtěla poděkovat za další úžasný rok, plný zábavy, společných zážitků a dobrodružství. Vedoucím za organizaci výprav a přespání a vám všem ostatním za fajnovou spolupráci a tvoření dobré nálady v družince.

Byl to skvělý rok, tak ať je 2020 ještě lepší!

Lída