Výprava "oldskautů" do neznáma

21.4. - 23.4. 2017

V první řadě bych ráda upozornila čtenáře, že se rozhodně necítím být „old“ skautkou. Bohužel, není-li vám zrovna patnáct a nejste-li úplně činným členem oddílu, skautská hantýrka vás už mezi „oldskauty“ zařazujeL

Tak tedy my, oldskauti, jsme se vydali předposlední dubnový víkend na výpravu do neznáma vedenou naším „exvůdcem“ střediska (to jen abych dodržovala to anglicko-české výrazivo), Svištěm. A proč do neznáma? Jelikož nikdo z nás neměl ponětí, kam že to vlastně jedem. Svišť nám totiž veden heslem „Kdo si hraje, nezlobí“ připravil zábavné putování.

Každá posádka auta dostala pár dní před odjezdem obálku a v ní… dalších sedm obálek s šiframi, které jsme měli postupně po cestě luštit a zjišťovat tak směr, kterým má naše cesta pokračovat.

Věřte nebo ne, v pátek večer jsme se všichni opravdu sešli na jedné a té stejné chatě uprostřed Deštného v Orlických horách ve složení 13 dospělých, 2 děti školkou povinné, tři mimina a jeden pes.

Neodradilo nás ani vskutku aprílové počasí, ani terén ne zrovna vhodný pro kočárky s miminky a užili jsme si spolu víkend plný výletů – do Neratovského kostela, k Zemské bráně, na hrad Potštejn.

Doufejme, že takových „rodinných“ výprav bude stále přibývat.

Za všechny účastníky sepsala Bára