Výprava Delfínů údolím Oslavy

3.11. - 5.11. 2017

První listopadový víkend jsme se vydali na puťák údolím Oslavy, které je známé svou mnohaletou trampskou tradicí, vysokými skálami lemujícími řeku, a kde se také nachází několik zřícenin hradů, které kdysi obývali loupeživí rytíři.

První den jsme v úplné tmě došli kousek před soutok Chvojnice a Oslavy, vyčerpaní z náročné cesty postavili stany, snědli u ohně večeři a šli spát. V sobotu na nás čekala hlavní část našeho výletu. Nejprve jsme se vydali na zříceninu Ketkovák, pak naše cesta vedla přes Kraví horu a Senoradský mlýn směrem do Náměště. Sobotní noc jsme strávili na zřícenině Lamberk, kde jsme mimo jiné vařili, povídali si, hráli hry a vyprávěli příběhy. V neděli nás čekala jedna z nejhezčích částí Oslavky. Za zříceninou se údolí lehce uzavírá a cesta vede skalnatým údolím. Poslední část našeho výletu tvořila cesta do Náměště, odkud jsme se vlakem vydali zpět do Kuřimi.

Vrátili jsme se nadšení, ani ne moc promrzlí a hlavně o několik zážitků bohatší. Podzimní puťák se nám všem moc líbil. I těm, kteří třeba s takovými výlety zatím moc zkušeností nemají.   

Fotogalerie