Výprava do Polné u Jihlavy

29.3. - 31.3. 2019

V pátek 29. března jsme se s Želvičkami a Medúzkami vypravili na skautskou chatu Ochoz nedaleko Polné u Jihlavy. Celý víkend jsme chtěli využít k přípravě na Svojsíkův závod, testující nejrůznější skautské dovednosti.

Dobrodružství začalo už v pátek těsně po příjezdu do vesnice nejblíže k chatě, která se nacházela uprostřed místních hlubokých lesů. Děti se rozdělily do menších skupinek a jejich cíl byl, co nejrychleji najít chatu. Někdo se za ten večer prošel míň a někdo trochu víc, ale nakonec zdárně dorazili všichni. Základna autem nedostupná, bez tekoucí vody a elektřiny byla tím nejromantičtějším místem pro jarní víkendovku. Děti s nadšením donášeli vodu od pumpy i zatápěli v kamnech.

Slunnou sobotu jsme využili na výlet do okolí, během kterého jsme si i vyzkoušeli některé skautské dovednosti jako šifrování, orientaci v přírodě, uzlování a bez spolupráce ve družině by to také nešlo. K večeři jsme si usmažili rybí prsty a nedělní snídani pojali ve velkém v podobě palačinek s marmeládou. A pak už nám zbýval jen úklid chaty a dlouhá cesta zpátky domů.