Výprava Kobylek a Netopýrů

16.11. - 18.11. 2018

V pátek jsme již tradičně měli sraz na nádraží, odkud jsme po třetí hodině odpoledne odjížděli směr Žďár nad Sázavou. Výprava nám vůbec nezačala dobře. Náš vlak měl zpoždění 20 minut a ve Žďáru jsme měli na přestup na autobusový spoj jen 10 minut, takže jsme se připravovali na variantu, že pojedeme autobusem později a budeme muset jít po tmě hodinu pěšky. Naštěstí vše dopadlo dobře.

Po příchodu na klubovnu, která se nacházela u rybníka na okraji lesa jsme si všichni vybalili věci. Poté jsme si zahráli pár oddychových her a šli jsme všichni spát, protože nás čekal náročný den.

U této výpravy jsem totiž upustil od klasického konceptu, kdy jdeme v sobotu na výlet po okolí, protože se mi líbila myšlenka, kterou jsem použil u roverské výpravy, ale museli jsme ji přepracovat, aby vyhovovala schopnostem našich dětí. Formát výpravy jsme připravili na způsob stejnojmenné televizní zábavní soutěže „Bludiště“. Děti celou sobotu plnily úkoly jak fyzicky náročné, tak i znalostní (nejen skautské), na postřeh apod. Za každý splněný úkol dostalo družstvo, které zvítězilo jednu indicii. Ta jim měla dopomoci uhádnout slovo, které vedoucí vymysleli. Indicií bylo celkově 8 a slovo, které měli děti uhádnout byla „Chile“. Vítěznému celku stačilo 7 indicií na to, aby slovo uhádl, čímž získali nehynoucí slávu po celém kraji Vysočina a porci čokolády. Nakonec ještě ukázali, že jsou skutečně skauti a o čokoládu se rozdělili i s poraženým týmem. V neděli jsme se už pouze rozloučili s kamarády, které jsme poznali na chatě Ochoz a vydali se na cestu domů. Výprava se dle ohlasů všem zúčastněným líbila a nemohou se dočkat další.

Osobně bych chtěl poděkovat všem vedoucím, kteří se se mnou podíleli na realizaci výpravy, a také Kačce Boháčové, která nám po celou dobu výpravy výborně vařila a dokázala vymyslet nová jídla, která jsme ještě na výpravě neměli.

Radar