Výprava Lvů a Vlků do Chotěboře

15.11. - 17.11. 2019

Naši výpravu jsme tradičně zahájili v hale kuřimského nádraží, odkud jsme jeli vlakem přes Tišnov a Havlíčkův Brod do Chotěboře. Tam jsme museli absolvovat náročnou cestu na klubovnu. Sice krátkou, ale s těžkými batohy na zádech. Po cestě děti našly zbytky letošního prvního sněhu a hned se strhla sněhová bitva. Na klubovně jsme si vybalili a jelikož se nikomu nechtělo spát, zahráli jsme si ještě pár her. Nakonec jsme šli spát až okolo desáté, ale ráno byli stejně všichni na nohou už před šestou. Teda kromě nás vedoucích, nám to ještě chvilku trvalo i přes rozjařené děti, které s námi neměly slitování. Na snídani jsme měli krupičnou kaši, mírně žmolkovatou, ale aspoň hezky sytou. Po snídani dostaly děti mapy a podle instrukcí Kchajči do ní musely zaznačit trasu výletu, na který jsme záhy vyrazili. Hned za městem jsme narazili na malé skály, které děti hned uchvátily. Během výletu jsme šli kolem skautského památníku, na který si každý přidal svůj kámen. Potom jsme pokračovali podél říčky Doubravy až na vyhlídku, kde kdysi stával hrad Sokolohrady. Od něj už jsme šli zpátky do Chotěboře skrze krásnou přírodu a okolo malých vodopádů. Cestu jsme si jsme zpříjemnili velkou vlajkovkou na lukách kousek od klubovny. Na hřišti přímo u klubovny jsme ještě zahráli pár her a den už se chýlil ke konci. V neděli ráno byly děti zmoženy z výletu, takže jsme vstávali až v osm. Po snídani jsme šli opět na hřiště zahrát železo-zem a trénovat disciplínu fyzické zdatnosti na závody vlčat a světlušek. Po obědě už jsme jenom uklidili a šli na na vlak. Výpravu jsme si všichni užili jako vždy a ještě jednou velké díky Kchajčovi, že nás zachránil, když většina našich vedoucích odpadla a na výpravu nemohla.

Hepi