Výprava RR Ketkovice

14.9. - 16.9. 2018

V pátek 14. 9. se roveři a rangers vydali na svoji výpravu do údolí řeky Oslavy. Zastoupení na této výpravě našel opravdu každý oddíl, ve kterém se RR v našem středisku nachází, což mě osobně velice potěšilo.

V pátek se tedy naše první část výpravy vydala vlakem něco před čtvrtou hodinou odpoledne směr Brno a poté směr Rapotice, kde nám bohužel ujel autobus, takže jsme museli dojít 8 km na skautskou chatu, která po zbytek víkendu představovala naše království, pěšky. Cesta na chatu byla nádherná, ovšem její krásu nám ubírala přicházející noc. Poslední část cesty jsme museli jít bohužel s čelovkami na hlavě. Ovšem tma nebyla jediná, co nám stěžovalo cestu, byl to místní terén. Závěrečný kilometr jsme museli jít po skalní stezce, která nebyla zrovna dvakrát široká, a hned vedle nás byl sráz do řeky Oslavy. Nakonec jsme i přes všechny překážky dorazili na naši chatu.

Druhá část výpravy, která jela pozdějším vlakem, měla naštěstí cestu lehčí. Jednak stihli autobus, který jim zkrátil cestu, a my jim díky vlídným sousedům poradili zkratku, která vyloučila nebezpečný terén. Kolem desáté hodiny večer jsme už ale byli všichni pohromadě a mohli jsme si společně zahrát deskovky a na kytaru. To ale nebylo vše, co páteční večer proběhlo. Pro účastníky výpravy byla připravena hra na námět televizního pořadu „Kdo přežije“. Proběhlo tedy její zahájení u ohně a krátké seznámení s jejími pravidly.

V sobotu po snídani část výpravy okusila řeku Oslavu v podobě koupání a další část se šla projít na výlet po okolí. Na oběd jsme měli výbornou čínskou směs s kuřecím masem a rýží, kterou nám připravila Elfí s Buchtičkou. Po obědu byl krátký odpočinek a poté začala již zmiňovaná hra. Ta probíhala identicky jako v televizním pořadu – byly zde individuální a týmové výzvy, kmenové rady, imunity a samozřejmě soupeření nejen mezi kmeny. Mezi výzvy patřili například úkoly, ve kterých šlo o to, aby účastnici vystoupili ze své „komfortní zóny“ a např. zazpívali skautskou hymnu v restauraci; koupili kávu obsluze v bufetu; zahráli si s kolemjdoucími hru kámen, nůžky, papír apod. Dále zde byly výzvy, které prověřili jejich fyzickou stránku, zručnost, a taky paměť- mezi tyto výzvy se řadilo např. rozbití kokosu za pomocí přírodních materiálů, či učení se básničky v rámci týmu, přičemž básničku měl k dispozici pouze jeden člen družstva. Po řadě výzev znal první ročník této hry vítěze, a to Evu z družinky Háďat, která nejenže vyhrála celoživotní slávu, ale také obrovskou porci zmrzliny.

Následující den jsme se po snídani museli připravovat na svůj odchod. Úklid chaty nám zabral jen chvíli a tak byl dostatek času na konzumaci zmrzliny, kdy jsme si mohli sdělit své pocity ze hry v podobě závěrečného review. Poté jsme už zamířili domů plní zážitků, avšak značně unavení.

Závěrem bych chtěl všem, kteří se výpravy zúčastnili poděkovat za příjemnou atmosféru a krásné zážitky.

Radar