Výprava účastníků SZ 2019 do Kolína

4.10. - 6.10. 2019

V pátek 4.10. se účastníci Svojsíkova závodu 2019 vydali na slíbenou výpravu směr Kolín.

Ubytovaní jsme byli v místní klubovně vodních skautů (vypadají jako lidi, akorát mají žábry, ploutve a blány). Celý víkend se nesl v duchu Pevnosti Boyard. Po rozdělení do dvou skupin měly oba týmy za úkol plnit různé úkoly, které musely mít hotové do určitého časového limitu, což všem činilo velké problémy. Časový limit na každý úkol dělal jednu hodinu a tuto hranici musely oba týmy odhadovat samy. Pokud ji překročily, tak byly z daného úkolu diskvalifikovány, a ztratily vše co doposud vytvořily. Někteří si naopak mysleli, že hodina trvá 30 minut, a končili zbytečně brzo. Tato hra byla také velmi vzdělávací. Všichni se totiž naučili minimálně jednu novou básničku o lásce, kterou třeba někdy v budoucnu využijí. Po náročné sobotě jsme šli večer všichni spát. Vedoucí následně dohráli napínavý a nervy-drásající turnaj ve stolním fotbálku, ve kterém Palacina Sandman Italský Hřebec spolu s Radarem Predatorem porazili nebezpečné a velmi útočně laděné bratrské duo Votýpků, a putovní pohár o kolínského mistra tak padl do jejich rukou.

V neděli jsme vodní klubovnu poklidili a zamířili na vlak. Tam jsme si rozdali nové skautské stezky, které mají na oficiálních stránkách Junáka úžasnou reklamu, a pustili se do jejich plnění. V Tišnově nás ještě navštívilo pár spolužáků, a v Kuřimi už jsme naši výpravu zakončili a rozešli se do svých domovů.

Chtěl bych poděkovat všem vedoucím (Radar, Martin, Zuzka, Bimbo), že výpravu zorganizovali.