Anatomie lži

15.7. - 31.7. 2020

Letošní druhý turnus začal netradičně již ve čtvrtek, kdy se drtivá většina účastníků tábora vydala na putovní cestu, která měla končit v sobotu v táboře. Všichni byli rozděleni do 5 skupinek, které šly svou cestou. Každá cesta tak nabízela jiné zážitky a překvapení a měřila kolem 30 km. Všechny skupinky trasu zvládly urazit do pátečního večera, a jelikož následující noc pršelo, tak se velmi hodilo, že všichni spali již v táboře. Na některé vedoucí bohužel vyšla krátká sirka, a tak místo putování museli hlídat tábor.

V táboře všichni zjistili, že jsou přijati do společnosti NASA jako vědci. NASA se v poslední době příliš nedařilo, a tak se rozhodla se spolehnout na novou mladou krev. Úspěch či neúspěch NASY mohl být totiž jeden z klíčových faktorů, který mohl ovlivnit prezidentské volby v USA. V nich stál na jedné straně současný prezident Zachary Harley, který do NASA sypal jeden dollar za druhým, a jeho kampaň byla založena na tvrzení, že 1+1=2. Jeho oponentem byl Senátor Sebastian Sexton (milující písmeno S). Ten byl naopak velkým kritikem NASA a svoji kampaň zakládal na tvrzení, že 1+1=3

Mladí vědci NASA odváděli dobrou práci. Podařilo se jim najít meteorit, který dokazoval mimozemskou existenci jiných živočichů (mimozemšťanů), ale později se zjistilo, že meteorit nebyl pravý. Veřejnost byla touto zprávou šokována, pověst společnosti NASA šla do kytek a dle průzkumů byl Sexton favoritem voleb. Poté však bylo americké veřejnosti dokázáno (docházelo jim to opravdu dlouho), že to Sexton nastražil meteorit a vysílal nájemné vrahy, které měli likvidovat nové vědce, kteří chtěli NASU pozvednout. Následně se přišlo na to, že ředitel NASA, který všemu velel, pracoval právě pro Sextona, který ho podplácel, aby NASA vypadala jako neschopná společnost. Sextonova kampaň totiž byla financována soukromými vesmírnými agenturami, které chtěli převzít moc nad výzkumným vesmírným programem. To by jim umožnilo pouze vítězství Sextona v prezidentských volbách. To se naštěstí nestalo, mladí vědci z NASA vše odhalili a udrželi svoji pozici. Sexton i ředitel NASA byli zatčeni a volby vyhrál Zachary Harley, který tak udržel svoje křeslo.

V době koronaviru se také mohlo vyplatit investovat do různých společností a kupovat akcie či různé komodity. Někteří vědci se do této činnosti zapojili. Ne vždy se rozhodli správně, ale na základě posledních horkých novinek mohli odhadovat, jak se bude vyvíjet trh, a které akcie se vyplatí koupit.

Tábor všem opět přinesl spoustu ojedinělých a intenzivních zážitků. Všichni si mohli užít společně strávené chvíle v přírodě, hraní na kytary u ohně a zpívání, dívání se na noční oblohu plnou hvězd, jezení u stolu, kde je vždy místo, hledání kamarádů, kteří byli mučeni (jen na oko samozřejmě), spaní ve spacáku, štípance od komárů, koupání a plavání v rybníce, sezení na latríně, promočené boty, hraní fotbalu a frisbee, pletení turbánků, cvičení jógy, hraní pétanque, matematické rébusy, beatboxování, zpívání hymny a večerky, držení tučňáčího vajíčka, hraní švédské hry Kubb, přítahy na hrazdě, plnění bobříků, focení, prezidentovu oslavu, čištění si zubů, jezení koblížků a ovoce v čokoládě, objednávání z junshopu, skládání obilí z vlečky (vedoucí), dvoudenní hru, závěrečnou hru, svišťovku a kopec srandy. Pro 8 účastníků byl však tábor ještě o něco speciálnější. Tímto bych chtěl pogratulovat Martinovi, Štěpánovi, Nikči, Nině, Čendovi, Míšovi, Otíkovi a Ríšovi ke splnění skautského slibu u slibového ohně. Za všechny vedoucí jim přeji, ať je skautský slib a zákon provází jejich skautskou i osobní cestou.

Na závěr bych snad už jen napsal: „neslyším tábor“. To se však příští rok opět změní, a tak neklesejme na mysli.

Za vedení druhého turnusu

Palačina Sandman Sexton Italský Hřebec