Indiáni - Tábor kmene rodinného skautingu 2021

1.8. - 8.8. 2021

Jak se pomalu stává oblíbenou tradicí, i letos se konal týdenní skautský mimitábor. Tato akce rodičů s dětmi, která plynule navazuje na dva turnusy tábora kuřimských skautů u Volavčího rybníka, je zacílena na děti skautů a skautek, kteří si tak rádi zavzpomínají na svá táborová léta a zároveň je prožijí také z jiné perspektivy. Uhlídat malé raubíře byla občas dřina (páni, ten mostek ale klouže a ty kamna pálí!). Letos se zúčastnilo rekordních 24 dětí, přičemž nejmenší tábornici Majdalence byly teprve 3 měsíce.

Letošní celotáborovka na téma indiáni byla prostě skvělá (díky, Báro). Vařil se šamanův lektvar proti dešti, lovili se bizoni a medvědi na tisíc způsobů, kteří se pak jedli většinou s cuketou (díky, Kamčo), hledal se poklad, plulo na lodičkách, plížilo se, běhalo, hrálo, kreslilo a vyrábělo... Malí indiáni ve válečných barvách byli stále slyšet na sto honů a všechny hry si užívali.

I když většina táborníků prakticky nesundala gumáčky a nepromokavé kalhoty z nejmenovaného řetězce, radost v jejich očích, když si běhali v blátě a kalužích, stál zato.

Tak táboru zdar a zase příští rok!:-)