Mořeplavci - Tábor I. turnus 2022

2.7. - 16.7. 2022

Tak jako každý rok i letos jsme začátkem prázdnin odjeli na tábor. Letos nás bylo opravdu hodně, dětí i vedoucích dohromady přes 60.

Děti se hned po příjezdu proměnily v mořeplavce a zahájili objevování nových krajin. Po cestě musely čelit nástrahám v podobě pirátů a domorodců, ale také bojům mezi jednotlivými velmocemi, za které nové země dobývaly. Během tábora musely hlídky zabránit dokonce třem nočním přílepadům, a ikdyž nám všechny tři vzaly vlajku, celkově se uchránit tábor povedlo.

První týden nás na táboře sužoval déšť, ale ani to nás neomezilo v programu. Podle pořadí ve hrách děti zabíraly území celého světa, o které poté v druhé polovině tábora bojovali ve večerních duelech, které krom bojovné nálady provázel velmi často i smích, protože úkoly byly spoustukrát velmi atraktivní pro publikum.

Slibový oheň jsme kvůli dešti museli dokonce dvakrát posouvat, nakonec byl až v neděli večer, ale i tak jsme si ho všichni moc užili. Na táboře nám spoustu dětí odslibovalo na vlčata a světlušky, a také máme mezi námi jednoho nového skauta a jednu skautku.

Druhý týden jsme již měli lepší počasí, ikdyž občas až moc horko. Po přepadu družiny Netopýrů se děti sbalili a i s vedoucími odešly na dvoudenní hru, během které musely obejít spoustu stanovišť, aby se mohli účastnit třech bojů, které prověřily nejenom sílu, ale i strategii a týmovou soudržnost. Posledni den před odjezdem nás čekala závěrečná hra, po které jsme se všichni shodli, že lepší než bojovat mezi sebou je obchodovat a rozvíjet vzájemné vztahy, jednotlive velmoce uzavřely mír a tímto skončila naše táborová hra.

Večer nás čekal závěrečný oheň, u kterého jsme vyhlásili výsledky, rozdali diplomy a camrátka a vrhli se na závěrečnou hostinu, kterou pro nás připravili holky z kuchyně ( a Aziz). Pak už jsme dlouho do noci zpívali u kytary a užívali si poslední večer tábora... V sobotu jsme uklidili tábořiště sbalili všechny věci, dali si na oběd pořádnej párek a vydali jsme se na vlak...

Věříme, že si děti užili tábor stejně jako my vedoucí a že si z něj odnesly nejen spoustu zážitků, ale i nové vědomosti.

Za vedoucí 1. Turnusu zdravotník Hepi