Netopýří zrušená výprava do Boubínského pralesa

6.2. 2021

V sobotu 6.2. 2021 se měla vydat družinka Netopýrů na svoji tajuplnou výpravu do Boubínského pralesa. Z výpravy ale bohužel sešlo, jelikož v ranních hodinách dorazilo video od našeho vůdce střediska Pídi, že se prodává naše táborová louka a její budoucí majitel si nepřeje, aby na ní dále probíhaly naše letní tábory. Takže jediná možnost, jak zachránit tábory je taková, že louku odkoupíme my (tj. naše středisko). A právě naše středisko vložilo veškeré své naděje na její záchranu právě do velice talentované družinky Netopýrů. Tato volba byla velice opodstatněná, protože všichni členové družinky Netopýrů budou v průběhu následujících 2 let draftováni a u všech je předpoklad, že budou vybráni už v 1. kole draftu a většina z nich ještě k tomu v první desítce! Pro družinku Netopýrů to byla tedy generálka před velice náročnou letní částí.

 

Louku vlastnil pan Hrbatý, kterému časně ráno zavolala zástupkyně družiny Netopýrů Kristýna “Kikuš” Podlucká. Vzhledem k brzké ranní hodině byla zástupkyně netopýří družiny ještě v mikrospánku, což zapříčinilo “lehké” nedorozumění při telefonátu s panem Hrbatým. Při jednání o celkové částce za naši louku totiž nabídla 3 500 000 Kč (slovy: 3,5 milionů Kč) a pan Hrbatý samozřejmě tak velkorysou nabídku přijal. Jakmile skončil hovor s panem Hrbatým, tak si zástupkyně družiny netopýrů uvědomila, že se omylem přeřekla a nedopatřením k částce, kterou měla na mysli přidala nulu navíc … původní zamýšlená částka byla 350 tisíc Kč. Nicméně nabídka už nešla vzít zpět, takže o to náročnější úkol na družinu Netopýrů čekal.

 

V průběhu dne museli získat veškerou potřebnou dokumentaci ke koupi louky a samozřejmě také nemalý obnos peněz. Dokumentace od příslušných úřadů byla často uložena na těžko dostupných místech, mezi které patřila např. Zlobice, či vrchol Zborova. Navíc část úředníků byla na dovolené, takže Netopýři se za nimi museli rychle dopravit, ale vzhledem k jejich stavbě těla a vlastnímu sonaru na bázi ultrazvukových vln to nebyl nejmenší problém. Nicméně se podívali k pyramidám do Egypta, k šikmé věži v Pise, či k soše Svobody … Zároveň však získávali potřebné dotace a sponzorské dary! Prošli těžkou fyzickou prověrkou, uklízeli v domácnostech, starali se o zlepšení životního prostředí … ale nebáli se zabrousit i do uměleckých končin! Zúčastnili se taneční a malířské soutěže, dále šli do AZ kvízu, či do Late Night Show by Palacina Sandman!

 

Den se blížil ke konci a s ním i termín pro platbu. Netopýři neměli ani polovinu z 3,5 mil. Kč, takže věděli, že vyjednávání s panem Hrbatým nebude jednoduché … a taky že nebylo! Tentokrát ale zvolili mnohem lepší taktiku při vyjednávání a do zasedací místnosti se sešli všichni. Vyjednávání nebralo konce, trvalo neskutečných 25 minut! V jednu chvíli vypadalo vše ztraceno, ale pak Netopýři ukázali, čeho jsou schopni … Nejdříve tedy ale zkoušeli laciné taktiky na pana Hrbatého, které ho trochu vytočily … nicméně pak pan Němec zužitkoval své vědomosti získané z pořadu “Mistři Zastavárny” a pan Hrbatý nemohl jinak, než nabídku od pana Němce přijmout! Vyjednávání bylo tedy velice náročné, což potvrzuje i fakt, že pan Němec měl hodnotu tepu na neuvěřitelných 134 bpm!! Nicméně Netopýři prokázali svůj talent a v této těžké zkoušce obstáli a zachránili tak naše tábory, za což jim patří velký dík …!

 

Za družinu Netopýrů a celý realizační tým

Radar

 

Fotogalerie