Po stopách prvního skautského tábora - Ž+M Výprava Lipnice-Orlík

16.9. - 18.9. 2022

O víkendu 16. - 18. září se čtveřice neohrožených Želviček a Medúzek vydala na putovní výpravu za 1. skautským táborem v Čechách.

Nepřízeň počasí nás neodradila, a tak jsme v pátek nasedli na vlak a vyjeli směr Světlá nad Sázavou. Tady jsme nakoupili naše zásoby potravin a rychle spěchali k nejbližšímu lesu, abychom stihli postavit stany ještě za světla. Večer přišel déšť a ten se nás tak střídavě držel po celý zbytek výletu.

Další den jsme pak prošli kolem lomů, kde se točila pohádka "Princezna zakletá v čase", objevili místo prvního skautského tábora, kde jsme si na počest tehdejších skautů uvařili oběd a nakonec jsme doputovali až na zříceninu hradu Orlík. Během večera jsme si ještě stihli zahrát karty, kostky i poker, a pak jsme spokojeně v místnosti, kam nefoukal vítr, přečkali noc.

No a poslední den jsme jen vyčkali, až se přežene nejhorší déšť, sešli dolů do Humpolce, zahráli si diskgolf (ve kterém nás všechny Houston rozdrtil) a na nádraží si dali tortilly s fazolema, a pak už jen dojeli vlakem zpět do Kuřimi.

Fotogalerie