Puťák do Žďárských vrchů

1.10. - 3.10. 2021

O víkendu 1-3. října se skupinka čtyř nejstatečnějších Želviček a Medúzek vydala na puťák do žďárských vrchů.

Vše začalo poklidně a my jsme drobnou oklikou dorazili na první spací místo, lesní boudu kousek za Fryšavou. Tady jsme rozdělali oheň, dali si tortilly s fazolemi, trochu se vyděsili z myší, přečetli začátek únikové hry a šli spát, abychom byli připraveni na další den.

Ráno bylo pohodové, uvařili jsme čaj, nabrali ve studánce vodu, zamáčkli slzu při loučení se s Kchajčou a vyrazili směrem na Devět skal. Odtud jsme přes Malinskou skálu a Dráteničky došli kousek za Kadov, kde jsme si znaveni po dlouhém výšlapu uvařili večeři, postavili stan a zbytek večera strávili povídáním a hraním macháčka. Tím jsme zvládli vlastně skoro celou trasu.

Ráno jsme se s těžkým srdcem rozloučili s Pájou, která s námi nepokračovala dál, a čekaly nás už jen nějaké 3 kilometry přes Paseckou skálu do Pasek, kde jsme si uvařili naši poslední instantní polévku, dojedli poslední zbytky chleba a při čekání na autobus si ještě stihli zahrát vlajkovanou.

Domů už jsme se dostali jakž takž bez problémů, vlak jsme úspěšně doběhli i s koupenými jízdenkami a v Kuřimi si pak už jen posteskli, že další výprava pod stan bude moct být asi až na jaře.

Fotogalerie