Šifrovačka Lvů a Vlků

19.10. - 21.11. 2020

Tak jako na jaře nám i letos na podzim jsou z důvodu epidemiologické situace klasické schůzky odepřeny. Na rozdíl od jarního dočasného omezení, kdy jsme stále doufali v brzký začátek schůzek a program víceméně nechali plavat, jsme se tentokrát rozhodli do toho pořádně opřít a nenechat děti chytat lelky.

Většina středisek a družin sice zvolila pro zabavení svých dětí online prostředí, například online schůzky, ale my jsme toto shledali pro nás nevhodným a naopak se rozhodli děti od počítačů vytáhnout co nejvíce ven. A k tomu nám posloužila šifrovačka o několika kolech, kde se děti snaží v návaznosti na celoroční hru Harry Potter nalézt viteály potřebné k poražení našeho úhlavního nepřítele lorda Voldemorta.

Dokud ještě byl možný volnější pohyb po městě, měla naše ,,šifrovačka" formu okruhu z několika otázek rozmístěných a poschovávaných po městě. Děti vždy dostali informaci o poloze 1. otázky, a následně podle toho, jakou na ni zvolili odpověď z několika nabízených, je tato otázka poslala na další stanoviště. Kdo odpovídal dobře, toho hra k cíli dovedla záhy, toho, kdo odpovídal špatně, o něco delší cestou a později. Do cíle se ale dostal každý, a tam na něj čekala ukrytá krabička s bonbóny a papírem na podpis, za nějž pak obdržel body do celoroční hry. Ten kdo byl nejrychlejší, mohl si z cíle odnést domů do opatrovnictví i to nejdůležitější - viteál.

Po zpřísnění omezení nám nezbylo než hru přesunout čistě do přírody a udělat čistě šifrovací. Protože příliš jednoduchých šifer není, museli jsme použít i nějaké těžší, i když s nápovědami. Tím se hra stala vhodná i pro zbytek našeho oddílu - družinku Želviček a Medúzek, kteří se tak nadšeně zapojili s námi.

Na každé kolo měly děti vždy alespoň týden a cesty si mohli projít s pár kamarády či rodiči.

Náš cíl dostat děti ven a zajistit nejen jim, ale kolikrát i celým rodinám, pěkný výlet a zajímavou zábavu se nám povedl naplnit na výbornou.

I když hra nás moc baví, stále doufáme v obnovení schůzek. Do té doby ale máme ještě naplánovaných spoustu kol a i nějaký ten online program třeba stihnen, tak není proč zoufat.

Maty

Fotogalerie