Tábor II. turnus 2022

16.7. - 30.7. 2022

Dne 15.7. se osazenstvo 2. turnusu přesunulo o dvacet tisíc let do budoucnosti. V této již 50 let staré Sci-Fi sérii od Isaaca Asimova mělo lidstvo již osídlenou celou galaxii. Ústřední planeta celé Galaktické říše je planeta Trantor se svými extravagantně oblíkanými obyvateli.

Geniální matematik Hari Seldon vyvinul teorie předpovídající chování velkých mas v průběhu dlouhých časových období. Tyto teorie daly základ nové vědě zvané Psychohistorie. Seldon odvodí, že Říše je blízko před zánikem, ale s pomocí Psychohistorie je schopen navrhnout plán, který počítá se založením malého útočiště vědců na okraji Galaxie na planetě Terminus, které uchová znalosti po zhroucení Říše a zajistí pak její obnovu. K plánu mu pomáhá hrstka nejchytřejších vědců, kteří se řídí heslem: „Za nás bylo líp!“

Díky teplému počasí jsme se nespočetněkrát koupali v rybníce, zahráli hromady strategických, bojových i intelektuálních her, snědli hromady langošů, řízků a dalších dobrot z kuchyně, nařezali stovky polínek do kamen, popsali celý „LatraBook“, nachystali krásný Slibový a Závěrečný oheň, asi stokrát zahráli a zazpívali Šrouby a Matice a spoustu dalších písniček, prožili celonoční hru, užili si výlet autobusem do lomu, protrpěli všechny ranní rozcvičky, odehráli dvoudenní hru, koukali na krásnou noční oblohu se všemi hvězdami, přivítali mezi sebe nové skauty, skautky, světlušky a vlčata, zahráli večerní fotbálky a frisbee, odevzdali poslední síly při závěrečné hře a zaslouženě se najedli na závěrečné hostině… Ale hlavně jsme se pořád a neustále smáli. A o tom to je :)

Díky všem zúčastněným za tábor a už teď se těším na příště!

Za vedení druhého turnusu
Ďas