Vandr podél řeky Libochůvky a Haldy

11.6. - 12.6. 2022

V sobotu ráno jsme se vydali společně s družinou Draků na výlet. Dojeli jsme vlakem do Dolních louček a pak už jsme šli po svých. Nejdřív nás čekalo několik kopců, ale pak už jsme sešli do malebného údolí říčky Libochůvky.

Po cestě jsme hráli několik pochodových her a dokonce jsme stihli i velký turnaj ve Frisbee. Na konci výletu jsme přebrodili tři brody, protože kdo by přece šel po mostě... Pak už byl večer a Draci a pár dětí z Lvů a vlků nás opustilo a odjeli zpět ze stanice Řikonín. Zbylo nás jedenáct a vydali jsme se dále proti proudu říčky.

Tábor jsme si postavili v krásném meandru řeky, udělali jsme si špekáčky na večeři a šli spát. Druhý den už nás nečekalo moc kilometrů, a proto bylo místo pro zábavu. Hned ráno jsme si dali v tůni opodál ranní koupel a po ní jsme se vydali na cestu. Netrvalo dlouho a našli jsme "peřeje", takže jsme opět vběhli do vody a udělali si "skautskou vířivku". Celý den bylo opravdu horko, takže jsme mohli ve vodě trávit více času.

Na oběd jsme si udělali těstoviny s mákem, zahráli poslední hru, a jelikož jsme se trošku zdrželi, museli jsme pak nasadit nekompromisní tempo, abychom vlak v Níhově stihli. Ten měl naštěstí zpoždění, takže jsme na něj dokonce museli ještě čekat.

Na nádraží v Kuřimi už jsme se stihli jen rozloučit a hurá domů!

Hepi

Fotogalerie