Výprava "Malý princ"

14.10. - 16.10. 2022

Dne 14.10. 2022 se vydalo 18 dětí a 6 vedoucích na výpravu do nedalekých Křtin za Malým princem. Na naši cestu se vydalo několik nových pasažérů, jak z řad dětí, tak z řad vedoucích, a proto jsme se již na nádraží v Kuřimi všichni představili, abychom se mohli skamarádit.Cesta do Křtin proběhla celkem v pořádku, dokonce jsme se všichni vlezli do autobusu.


Po příjezdu jsme obdivovali krásy křtinského náměstí a pak se šli ubytovat.
Klubovna se nám moc líbila, protože v ní bylo spoustu krásných obrázků. Když jsme se vybalili a navečeřeli, přiletěl za námi letec s Malým princem. Rozhodli jsme se s nimi seznámit, a tak jsme celý večer hráli všemožné nejen seznamovací hry.
Poté už byl čas jít spát, přečetli jsme si pohádku a děti postupně usínaly.


Druhý den nám úplně nepřálo počasí, tak jsme se zdržovali v okolí klubovny a šli na 2 menší výlety, na kterých jsme s Malým princem navštívili různé planetky. Navštívili jsme například planetu Krále, Pijana, Domýšlivce nebo Lampáře, na každé planetě se odehrál jedinečný příběh a děti tak mohly prožít spoustu životních situací a hlavně zjistily, že ve dvou (teda lépe řečeno v 18) se to lépe táhne. Také k nám přicestovali ještě dva roztančení vedoucí, a tak nás zase bylo o trochu více.

Vrchol celé výpravy a dětmi nejoblíbenější hra byla noční běhačka na náměstí u kostela, děti byly nadšené a vedoucí taky, neboť po skončení hry všichni usnuli, jen co si lehli do spacáku.

V neděli jsme převážně uklízeli a děti hrály hry venku, a pak následovala zpětná vazba na výpravu, ve které zaznívalo, že děti teď mají spoustu nových kamarádů a že se moc těší na další výpravu.
Po fotce u kostela jsme se vydali autobusem zpět domů. V autobuse nás bylo plno a kvůli tomu jsme nabrali docela velké zpoždění a museli jet pozdějším vlakem, ale nakonec jsme se v pořádku všichni dostali domů a mohli vyprávět rodičům naše zážitky.

Tímto bych chtěla poděkovat všem dětem a vedoucím za jejich účast na výpravě a těším se na další společné akce!
Lída

Fotogalerie