Výprava benjamínků do Šlapanic

27.5. - 29.5. 2022

Dne 27.5. 2022 se vydalo 18 statečných dětí se svými vedoucími na svoji úplně první výpravu, a to do Šlapanic.
Všechno začalo už na nádraží v Kuřimi, kdy se děti dozvěděly, že jedou za krysáky Hodanem a Hubertem na smetiště. Jenže cesta byla komplikovaná, neboť náš "krysovlak" do Brna měl zpoždění, a proto jsme pak nestihli následující vlak do Šlapanic, a tak jsme museli jet autobusem. Nebylo to jednoduché nacpat skoro 30 lidí s velkými batohy do autobusu, ale nakonec jsme to zvládli a dostali jsme se na smetiště.

Klubovna ve Šlapanicích sice byla trochu menší, ale obrovské venkovní prostory vše vynahradily. Po večeři jsme si vybalili věci, a když už jsme si chtěli jít hrát, zjistili jsme, že na naše smetiště přišel dopis od Edy, laboratorního potkana z Prahy. Psal, že se na nás moc těší, ale že přijede až zítra. Děti, Hodan, Hubert i Ludvík byli smutní, ale na přílišné rozjímání nebyl čas, neboť jsme zaslechli zloděje, jak se domlouvají, že ukradnou Ludvíka. Ale byl už večer a tak jsme se odebrali raději ke spánku, protože se říká: ráno moudřejší večera.
Ráno po dobré snídani jsme ale o moc moudřejší nebyli, protože Ludvík zmizel beze stopy a zrovna na jeho 3. narozeniny. Rozhodli jsme se ho tedy hledat a vyrazili jsme "krysobusem" na druhou stranu smetiště do Mariánského údolí.
Po cestě nás čekalo spoustu překážek a úkolů, ale děti si s nimi hravě poradily, dokonce si zvládli udělat samy i oběd v podobě špekáčku.

Nakonec jsme přece jen v Podolí zloděje dopadli a získali Ludvíka zpátky. Taková věc se přece musela oslavit. Po příjezdu na klubovnu se po večeři rozjela pořádná narozeninová párty. Děti si zatancovaly a zahrály spoustu párty her a kdyby vedoucí nebyli tak důslední, určitě by tancovaly až do rána.

V neděli už jsme se jen sbalili, zahráli pár her, dali si oběd a nakonec vyrazili domů.

Děti byly moc šikovné a statečné, myslím si, že se výprava všem moc líbila.
Děkuji všem zúčastněným.

Lída