Výprava na chatu Justýna

25.2. - 27.2. 2022

Poslední únorový víkend se 4. oddíl skautů a skautek vydal na dobrodružství na Chatu Justýna směr Olomouc. Cesta sice nebyla moc krátká, ale mnozí z nás byli zabaveni hraním kolektivních her.

V Olomouci jsme nasedli na navazující autobus a poté vyrazili potmě a v mokru pěšky na. Po lahodné večeři se začaly hrát seznamovací hry, u kterých, nutno podotknout, se všichni moc pobavili. A jelikož všechny páteční škola pěkně znavila, spokojeně ulehli do svých spacáčků v podkroví.

V sobotu ráno je probudily teplé sluneční paprsky, které udělaly ranní skvělou rozcvičku příjemnější. Následovala snídaně - výtečné buchty. A co by to bylo za výpravu bez pořádného výletu?

Hned po jídle se všichni vypravili na výlet do údolí řeky Bystřice. Na procházce nechyběli šifry, vtipné příhody a špatná odbočení…ale zkrátka, byla to paráda. Když výletníky nohy konečně zavedly zpět do chaty, vedoucí udělali teplé rizoto. Po večeři byl čas na hry a duchovní program, kdy se účastníci museli zamyslet sami nad sebou. Na odreagování se hrály staré známe hry - "vrah" nebo "macháček". Po výborně užitém dni padli znaveni na své karimatky a šli spinkat, i když někteří si natajno večerku ještě prodloužili.

V neděli ráno vyčistili celou chatičku a odebrali se na nádraží do Olomouce, kde se ze zbylých financí skauti nakrmili pizzou. Na nádraží v Kuřimi jsme se pak rozloučili naším tradičním způsobem a vydali se každý k sobě domů.

Výprava byla super a všichni jsme ji moc užili.