Asterix a Obelix - Tábor II.turnus 2023

15.7. - 29.7. 2023

Začátkem druhé půlky července se mladší družiny naśeho střediska vydali na tábor. Naše stanové městečko se do druhého dne proměnilo v Galské oppidum, kde žilo mnoho galů nevyjímaje Asterixe a Obelixe.

V průběhu prvních pár dní se noví, mladí obyvatelé oppida museli naučit žít podle starých galských tradic a zvyků. Proběhla i velkolepá oslava boha řemesel, plodnosti a bohatství, boha Esuse, na jehož počest jsme ulovili kance, který je jeho symbolem. Na této oslavě se ale bohužel vylil zázračný lektvar, který dodává galům sílu. Tohoto neštěstí využili římané, kteří dříve než se obyvatelům galského oppida podařilo lektvar znovu uvařit, ukradli recept a společně s ním i druida Panoramixe. Po náročných bojích proti římským armádám vedených Cesarem se galům podařilo získat recept opět zpět a osvobodit zajatého druida a společně uvařit lektvar. Díky síle dodané lektvarem se naši malí galové odvážili dobít Řím, což se jim povedlo a potupou zhrzené římany donutili odhodit zbraně.

První týden jsme měli krásně slunečno, což zapříčinilo velmi vysoké teploty. Tudíž první půlka tábora byla ve znamení vodních radovánek, koupání a vyjížděk na lodích. Krásné počasí však pominulo a druhou polovinu jsme chodili spíše v mikinách a dlouhých kalhotech.

Společně jsme si užili hned několik krásných ohňů. Křtily se nové přezdívky, zpívalo se a nesmí se zapomenout, že mnoho dětí ze všech tří družin splnili slib a tím se staly světluškou či vlčetem a posunuly se ve skautském životě zase o kousek dál.

Tábor jsme ukončili závěrečným ohněm, uklidili jsme tábořiště, snědli párky a vydali se na cestu domů, kde nás potrápila dlouhá zpoždění. Ale i tak jsme se v pořádku vrátili plní dojmů a těšíme se na další společné zážitky.

Kačka