Chinaski, Jelen a výstup na Lysou

8.9. - 10.9. 2023

Netopýři zahájili nový skautský rok o víkendu 8-10.9. 2023. Vydali jsme se do Beskyd na koncert Chinasek, protože jejich písničky zní na našich táborech, a tak jsme se rozhodli si je poslechnout naživo. Chinaski hráli v obci Čeladná a jelikož je to od Kuřimi celkem daleko na jednodenní akci, prodloužili jsme si náš pobyt až do neděle. Náš program byl opravdu pestrý, kromě koncertu Chinasek, jsme se koupali v peřejích a taky trochu pomáhali v místě našeho ubytování.


Protože nám jeden koncert nestačil, v sobotu jsme čirou náhodou narazili na Pojez fest v Ostravici, kde měla koncertovat kapela Jelen. Tím, že byl vstup zdarma, jsme neváhali ani vteřinu a vydali se vykřičet si hlasivky podruhé. Pojez fest byla gurmánská akce a po Jelenovi následovala soutěž v jezení pálivého. Té jsme se nezúčastnili, ačkoliv někteří z nás od toho nebyli daleko, a pouze ochutnali první nabízený pálivý pokrm. Po této zkušenosti jsme byli rádi, že jsme do soutěže nešli a spokojili se se sledováním trpících účastníků.


V neděli nás čekala největší výzva víkendu a to výstup na Lysou horu, abychom viděli východ slunce. Budíček byl v 2:40 a ve 2:50 se odcházelo z chaty. Všichni plní adrenalinu jsme téměř doslova vyběhli nahoru za 2 hodiny a stihli jsme i romantické svítání. Fascinovaní a trochu klepající se zimou jsme na vrcholu posnídali a po východu slunce jsme slezli dolů.
Následoval úklid chaty a potom jsme se vydali domů.

Děkuji za skvělý víkend a těším se na další zážitky!
Lída

Fotogalerie