Ibisí výprava do Nového Města na Moravě

3.11. - 5.11. 2023

O víkendu 3.-5. 2023 se vydala družinka Ibisů na výpravu za hranice Jihomoravského kraje do kolébky českého biatlonu a běžkování. Cesta na skautskou chatu Mercedes byla krušná, neboť pršelo a byla tma. Děti se však nezalekly a s těžkými batohy vylezly na kopec.
V pátek jsme si zahráli srandovní hry, jako prase kvikni, nebo hru na jména. Když děti usnuly, vedoucí v rámci utužování vzájemných vztahů si zahráli hru "Jogi", u které se náramně pobavili.
V sobotu byl dětem představen koncept závodu vlčat a světlušek prostřednictvím fotografií jejich vedoucích na této akci, když byli stejně staří jako právě teď Ibisi, také si prohlédli i jiné fotky z akcí, kde byli vedoucí ještě děti. Moc se jim líbily a to je namotivovalo se zúčastnit závodu, který se bude konat v dubnu. Pak jsme vyrazili na výlet po okolí a vyzkoušeli si několik modelových stanovišť, která by se mohla na závodě objevit, například fyzická zdatnost, zakreslování do mapy, krizové situace nebo rozdělávání ohně. Večer byl věnovaný zpívání a hraní na kytaru, abychom si po náročném dnu odpočinuli.
V neděli jsme si zahráli pár běhacích her a dětmi oblíbenou vlajkovou v lese. Na oběd jsme měli výtečné špagety s rajčatovou omáčkou a poté už jsme jen uklidili klubovnu a vyrazili zpět z kopce na nádraží. Trochu jsme nestíhali, tak jsme museli přidat do kroku, ale nakonec vše dobře dopadlo a vlak nám neujel.

Těšíme se zase příště!

Lída

Fotogalerie