Květinový den 2024

15.5. 2024

Ve středu 15. května brzo ráno se skupina 22 skautů a skautek z kuřimského střediska sešla na skautské klubovně, aby pomohla při každoroční dobročinné akci. Tou byla sbírka při příležitosti Českého dne proti rakovině pod záštitou Ligy proti rakovině Praha.

V průběhu dne skautští dobrovolníci v ulicích Kuřimi prodávali kytičky měsíčku lékařského - symbolu tohoto dne. Na sbírku lidé mohli přispět minimální částkou 20 Kč, kdy následně obdrželi právě tuto kytičku a leták s informacemi ohledně prevence nádorových onemocnění. Ve sbírce se zástupcům kuřimského Junáka povedlo vybrat obdivuhodnou částku 31 247 Kč.

Ti, kteří dobrovolníky nezastihli, mohou pomoci zasláním DMS na 87 777 ve tvaru DMS KVET 30, 60 nebo 90 a nebo na sbírkový účet 65 000 65 / 0300.

Děkujeme všem, kteří přispěli a velké díky patří také všem dobrovolníkům, kteří zdárný průběh sbírky umožnili.