Okresní kolo Svojsikáče v Kuřimi

14.4. - 16.4. 2023

Jako každé dva roky se i letos konalo základní kolo Svojsíkova závodu - závodu družin v nejen skautských dovednostech. Po deseti letech tento závod pořádalo pro okres Brno- venkov naše středisko a všichni jsme chtěli, aby kvalita závodu byla vysoká. Jako zázemí pro závod nám posloužily díky domluvě s městem a wellness prostory venkovního koupaliště, které jsme využívali celý víkend.

Bohužel nám ale nepřálo počasí, a proto byly páteční přípravy velice náročné a propršené. V sobotu ráno nás ale překvapilo sluníčko a závod mohl začít.

Na družiny čekala spousta stanovišť, které byly rozmístěny po okolí Kuřimi a družiny kromě jejich plnění musely zvolit také správnou strategii, aby zvládly všechny obejít. Zároveň stanoviště závodníky provedly po známých a zajímavých kuřimských místech jako např. rozhledna na Zlobici, kuřimský zámek, rybník Srpek nebo kuřimské štoly pod Zárubou. Hodnotili jsme také celkovou spolupráci a chování družin, což měl na starost doprovod, tedy vedoucí, který byl k družině vylosován a účastnil se s ní závodu.

Po závodě probíhaly ještě v sobotu večer moduly přežití a brány, ve kterých jsme jednotlivé závodníky prověřili v různých disciplínách jako třeba zručnost, logické myšlení nebo fyzická zdatnost. Body, které jednotlivci získali na bránách, se přičítaly do celkového hodnocení družiny. V rámci modulu přežití musela každá družina uvařit kvalitní a chuťově dobrý pokrm pro své členy. V neděli měli závodníci možnost dokončit brány, které nestihli, a pak už proběhla jen zpětná vazba, sečtení bodů a slavnostní vyhlášení výsledků závodu.

Celkově se závodu účastnilo 21 hlídek se 4-8 členy. Z toho bylo 10 chlapeckých a 11 dívčích.

Kuřimským hlídkám se dařilo velice dobře, dvě se dokonce umístili na předních příčkách a postupují tak do krajského kola závodu. V chlapecké kategorii zvítězily naše Kobylky  a v kategorii dívčí se na druhém místě usadily želvičky. Ze všech kuřimských týmů máme velkou radost!

Celkově za sebe musím říct, že i přes počáteční nepřízeň počasí se závod povedl a věřím, že i všem závodníkům se líbil.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem organizátorům za práci a energii do příprav a akce vloženou, závodníkům za bojovnost a Městu Kuřim a Wellness Kuřim za podporu.

 

Hepi

Fotogalerie