Puťák Lvů a Vlků

10.5. - 12.5. 2024

Dne 10.5 jsme se po škole/práci setkali u Alberta. Matyáš nám řekl, že se máme rozdělit do dvou skupin a dostali jsme obálku a buzolu. Pak jsme šli na nádr a tam nám řekl, že každá skupina vystoupí na jiné zastávce (okolo Maršova).

Až jsme na zastávkách vystoupili, rozbalili jsme si naše obálky a zjistili, že v nich jsou mapy, na kterých jsou vyznačená místa, kam musíme dojít. Na posledním zaznačeném bodě jsme se měli setkat s druhou skupinkou. Skupinka ženy (tzv.Ema,Verča,Jóža,Péťa a Inženýr) se ztratila a tím pádem došli na místo později a ostatní museli čekat. Až se skupinka ženy uráčila přijít tak jsme se odebrali na místo, kde jsme měli spát a tam jsme si nachystali spaní a rozdělali jsme si oheň. Po chvíli strávené u ohně, za náma přišel Smajlík a vzápětí i Viktorka.

Ráno jsme vstali a Verča nám uvařila mňamózní ovesnou kašičku. Pak jsme sbalili náš tábor a vydali se na překrásnou cestu do samého srdce údolíčka. I přestože jsme museli překonávat velké překážky, jako například vysoké kopce, zdánlivě nepřekonatelné brody a skuhrání unavených členů posádky a dokonce jsme chvíli šli i poslepu, úspěšně jsme dorazily do cíle. V údolíčku jsme si rozdělali spaní, večeři (rýži s vepřovkou) nám uvařila opět Verča, během toho co se kluci se Smajlem byli koupat.

Snídani nevaril nikdo jiný, než opět Verča. Po snídani jsme postavili hamaky, zahráli rozdupku a jen tak chillovali. Na oběd jsme měli chleba. Potom nastal čas na zabalení tábora, rychlé vykoupání.a hurá směr Řikonín. Vlak jsme stihli tak tak, ale bohužel jen s jedním vedoucím... Poslední zprávy o Smajlovi byly takové, že jako nejlepší vedoucí po nás uklízel zbytky a bordel z tábora, které jsme tam nechali a kvůli tomu nestihl za námi včas dojít. Ve vlaku jsme se mu snažili dovolat ale nic, měl vybitý mobil. V Kuřimi jsme se rozloučili a vzpomínali na našeho Smajla který se pro nás tolik obětoval. Ale zprávy od Matyáše později v neděli byly takové, že nakonec vše dobře dopadlo, Smajl nás má pořád rád a přijel vlakem o dvě hodiny později.

Za výpravu Ema a Jencek

Fotogalerie