Roverský puťák

28.10. - 30.10. 2022

I přes mlhu, co by se dala krájet a nevlídnou předpověď počasí, využili členové oddílu RR a pár oldskautů prodloužený víkend k puťáku po krásách okolní krajiny. V pátek odpoledne jsme sedli na autobus a nechali se odvést do Maršova. Odtud už jsme pokračovali po svých k Bílému potoku a podél jeho břehů už se vinula naše další cesta. Hned po prvních kilometrech jsme si byli nuceni zopakovat znalosti ze zdravovědy, protože Peťa na kluzkém kopečku špatně došlápla a odnesl to její kotník. S námahou se zvládla přesunout na blízké tábořiště, ale po chvíli úvah se rozhodla další cestu neriskovat a zavolat si odvoz.

Po odjezdu zraněné pokračovala skupina dál na vzdálenější vytipované tábořiště. Cestu nám ovšem kromě mokra, bláta a kluzkých klád, přes které jsme překonávali potok, znesnadnila ještě přicházející tma. Občas teda bylo lepší nevědět, kam člověk šlape :-)

Noc jsme strávili v trampské osadě „Prašivých psů“. Ráno nás přišel pozdravit i samotný šerif osady, a tak jsme pochopili, že je nejvyšší čas vyrazit dál. Bílý potok nás vedl krásnou podzimní přírodou.

Polovina skupiny se rozhodla jet zpět domů z Vlkova, zbytek pokračoval až do Tišnova.

Fotogalerie