Skautské běžky na Vysočině

27.1. - 29.1. 2023

Skautská základna Mercedes v Novém Městě na Moravě se už tradičně dočkala návštěvy skupiny náruživých běžkařů z našeho kuřimského střediska.

Sešlo se nás skoro 20 a během víkendu jsme našli čas na všechny naše oblíbené tradiční disciplíny, kromě spánku. Noční orientační běh na běžkách, večerní společenské soutěže, závody v přípravě a pojídání toastů, 30 km závod s hromadným startem i cílem, sprinterské discíplíny ve Vlachovicích, sjezd do škarpy, jízda v boulích, akrobatické lyžování, večerní bobování a sáňkování, pěvecké soutěže.

V neděli pak ještě nejodolnější zvládli téměř 20km přespolního běžkování, méně odolné jsme odvezli s odpadky v nákupním košíku a ve vlaku jsme se museli navzájem budit, abychom Kuřim nepřejeli.